Krycie blacho-dachówką - Usługi dekarskie Jelenia Góra | Usługi Ciesielskie Jelenia Góra

Krycie blacho-dachówką

|

Jeśli chcesz, aby twój dach był szczelny i bezpieczny, blachy dachowe są idealnym rozwiązaniem. Blachy dachowe mogą być używane do pokrycia dachów o różnej wysokości i kształcie. Są one bardzo trwałe i mogą zapewnić doskonałe krycie przez wiele lat. Dodatkowo sam montaż tego typu jest znacznie tańszy i nie wymaga tyle czasu co montaż zwykłej dachówki.

Montaż dachu za pomocą blachodachówki

Pokrycie dachu za pomocą blachodachówki jest znacznie prostszym zadaniem, które można wykonać samodzielnie. Wymaga ono jednak odpowiedniego przygotowania i dokładnego przestrzegania instrukcji. Wbrew pozorom aby dokonać montażu arkuszy blachodachówki jako pokrycia naszego dachu, finalnie okazuje się trudniejszy niż można sobie wyobrazić.Pierwszym krokiem jest prawidłowe oszacowanie potrzebnych materiałów. Należy tutaj zwrócić uwagę na wysokość dachu oraz na to, czy posiada on dodatkowe elementy (np. okna dachowe). Kolejnym etapem jest przygotowanie podłoża, na którym będą montowane blachy dachowe. Powinno się je odpowiednio wyczyścić i zagruntować. 

Montaż dachu za pomocą arkuszy blachodachówki

Jednym z kolejnych kroków jest układanie blachodachówki. Najpierw należy ułożyć pas startowy, a następnie ciągnąć blachy wzdłuż dachu, docinając je do odpowiedniej długości. Po ułożeniu całego pasa blachodachówki, należy przystąpić do kolejnego rzędu i powtórzyć cały proces. Ponieważ blachy są ze sobą połączone. Finalnie należy wykończyć dach za pomocą materiału arkuszy blachy które mają za zadanie przylegać do rantów dachu oraz jego szczytów.

Finalnie okazuje się że jest nam niezbędny odpowiedni sprzęt i mimo wszystko wiedza która pozwoli przewidzieć możliwe sytuacje podczas samego wykonywania pokrycia dachu przy użyciu arkuszy blachodachówki. Warto przemyśleć zlecenie montażu tego typu dachu, profesjonalnej firmie.

Krycie dachu blachodachówką - kontakt

Montaż blachodachówki Jelenia Góra - kontakt